By: admin Açık: Mart 09, 2016 In: Genel Comments: 0

Denizli İnovasyon Derneği bir ilk daha gerçekleştirdi.

DİDER girişimleri ile Pamukkale Üniversitesi öğrencilerinden girişimci ruhlu  DİDER gönüllüsü oniki ve Muğla Üniversitiesi öğrencilerinden  altı kişilik öğrenci grupları ile buluştu.

Farklı etkinliklerde ve süreçlerde ortak ortamlarda DİDER Ekibi ile tanışan girişimci ruhlu öğrenci grupları ile Denizli İnovasyon Derneği üyeleri 08 Mart 2016 Salı günü PAÜ Teknokent Yerleşkesi Eğitim Salonunda bir araya geldi.

Tanışma buluşmasına katılan DİDER gönüllüleri yeni bir gönüllü yola başlamanın ilk adımını atmış oldular. DİDER adına tanırtım sunumunu Başkan Yardımcısı Esin Dibekoğlu, ve projeler sunumunu, YKÜ Volkan Cesur anlattı. PAÜ öğrenci grubunun proje hedeflerini anlatmasından sonra Muğla Üniversitesi DİDER gönüllü grubu projelerini ve tanıtım sunumlarını anlattı.

Gecenin sonunda misafir öğrenciler ve DİDER mensupları Lezzeti İkram Restaurant’ta yemek ile geceyi tamamladılar.

Denizli İnovasyon Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Doğan, bu buluşmanın ile STK ların öğrencilere de yoğunlaşarak, onların hayata atılmalarında bir çok deneyimi gözlemlemeleri, yaşamaları ve tecrübe etmelerini amaçladıklarını belirtti. Gençlerin daha öğrencilik zamanlarından itibaren desteklenmesi ve onlara rehberlik edilmesi gerektiğini belirten Doğan, ülkenin gelecekte daha iyi yerlerde olmasının, gençlerin iyi yetiştirilmesi ve süreçlere aktif katılımları ile doğru orantılı bir ilişki olduğunu ifade etti.

PAÜ MUĞLA DİDER

Trackback URL: http://www.dider.org/2016/03/09/pau-ve-mugla-unv-ogrenci-gruplari-bulusmasi/trackback/

Leave reply:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir